CZ ENG DE


Historie firmy

Historie firmy se datuje od roku 1984, kdy pod tehdejším JZD "Slezská Hořina" v Brumovicích vznikla přidružená výroba, která se zaměřila především na lisařskou výrobu ocelových a hliníkových komponentů.

V roce 1991 byla firma zprivatizována pod obchodním názvem JAVOS, později po změně legislativy se název změnil na fyzickou osobu Pavel Janotka - JAVOS. Doplňkovou výrobou se v té době stala výroba prošívaných dek a polštářů. V roce 2005 byla firma zapsána v obchodním rejstříku jako společnost s ručením omezeným, a to pod obchodním názvem JAVOS-Janotka CZ s.r.o., pod kterým podniká dodnes.

Nezávisle na firmě JAVOS byla založena v roce 2002 firma Vladimír Janotka - FEJAS, s obdobným zaměřením jako firma JAVOS. V polovině roku 2007 byla firma zapsána v obchodním rejstříku jako společnost s ručením omezeným pod obchodním názvem FEJAS-Janotka CZ s.r.o.

Po smrti zakladatele firmy JAVOS Pavla Janotky v lednu 2008 mají obě společnosti shodného jednatele a majitele. Obě firmy mají téměř totožný předmět podnikání. Především se jedná o kovoobráběčství, zámečnictví, nástrojařství, obchodní činnosti a výrobu textilního zboží.

Ke konci roku 2019 firma dokončila rekonstrukci vlastního areálu v Horním Benešově a na přelomu roku 2019 a 2020 se do těchto prostor přestěhovala.